HB Kraso

Kronika HB KRASO

2014

Podzim

Uzrála první myšlenka na založení vlastního krasobruslařského oddílu. Domovským stadionem se stal zimní stadion v Rosicích u Brna a částečně i ve Vyškově, za nápad a počáteční finanční podporu velké díky p. Zahradníkovi.

Podzim

2015

Leden

Oddíl HB Kraso Brno byl oficiálně založen!

Leden

Únor

Krásná vizuální identita oddílu spatřilo světlo světa, oficiálně jsme se fotili v ateliéru s vizážistkou, vzniklo logo, web,a další - vše diky týmu Smeczka!

Únor

Březen

Hojná účast holek na Mistrovství MČR a krásná 3. příčka pro Veroniku, radost veliká!!

Březen

Duben

Zahájili jsme tradici Velikonočního sklouznutí na stadionu v Rosicích.Vybojovaná účast pro Verču na ISU Development v Gdaňsku.

Duben

Květen

Klub HB Kraso Brno byl přijat mezi členy Českého krasobruslařského svazu první závodnice klubu - Veronika Hořicová, Adéla Hubáčková, Anděla a Barbora Zahradníkovy a následně se přidaly Karolína Ježová a Katka Lesniaková.

Květen

Červen

Úspěšně zvládnuté víkendové kraso-hokejové kempy. Podmínky v Rosicích skvělé a máme už i vlastní šatnu!

Červen

Červenec

Vlastní letní krasosoustředění v Brumově pod vedením trenérky Mgr. Moniky Škorničkové.

Červenec

Podzim

Na závodech v Pardubicích se jako první pod hlavičkou nového klubu HB Kraso Brno představila Katka Lesniaková, a pak už to bylo každý víkend, závody jsme si užívaly naplno. Zvládly jsme i nominační závod na Zimní dětskou olympiádu. Outfit týmu HB Kraso skvěle vyladily nové týmové bundy a mikiny.

Podzim

Prosinec

Vánoční náladu jsme spojili s bruslením na prvním ročníku Vánočního sklouznutí ,rádi bychom tuto akci každý rok zopakovali.

Prosinec

2016

Leden

Závodní sezóna je v plném proudu, holky bojují o body na MČR, podmínky v Rosicích nadále skvělé, díky! Tým HB Kraso Brno jel fandit reprezentantům na Mistrovství Evropy v Bratislavě, společný výlet plný zážitků. Na Zimní olympiádě dětí a mládeže nás reprezentovala Adéla, která se kvalifikovala do rychlobruslařská reprezentace JMK a skončila na skvělém 4. místě.

Leden

Únor

V Rosicích jsme pod vedením krasobruslařek otevřeli školičku bruslení a hokejovou přípravku. A naplno opět závodili a sbírali medaile!

Únor

Březen

Katka obsadila 10.příčku na MČR, dvojčata Bára a Ája se taktéž probojovala do finále.

Březen

Duben

Katka Lesniaková  byla oceněna jako Nejlepší Sportovec roku 2015 v městské části Brno- Řečkovice. Kája Ježová získala skvělé medailové umístění na OBO závodech. Co medaile to dort, taková je naše klubová tradice...

Duben

Květen

Základna HB Kraso Brno se rozrostla o další nové členy - Nelu a Dominika Ježkovi, Zdeňka Radocha a rozjeli jsme opět kraso-hokejové kempy, úspěšně!

Květen

Červenec

Zorganizovali jsme další ročník letního krasosoustředění pod vedením trenérky a choreografky Mgr. Moniky Škorničkové.

Červenec

Podzim

Tým HB Kraso Brno se podíval na mezinárodní závody v Trnavě a Budapešti, výlet proběhl také díky finanční podpoře města Brna a JMK. Díky všem za podporu a důvěru.

Podzim

2017

Jaro

Trenérský tým HB Kraso Brno doplnila Martina Souralová, která s sebou přinesla spoustu pozitivní energie a zápalu. Opět byl zájem o víkendové kraso – hokejové campy a taky v létě bude další ročník brumovského soustředění. HB Kraso jede!

Jaro

Leden

HB Kraso Brno slaví druhé narozeniny a my si to jely užít na závody do Abu Dhabi, velký zážitek.

Leden

Leden- Únor

Podpořili jsme české reprezentanty na Mistrovství Evropy v Ostravě a účastnili se dalších závodů.

Leden- Únor

Březen

Katka je opět účastnicí národního mistrovství v krasobruslení!

Březen

Léto

Různá krasosoustředění,příprava na další závodní sezónu.

Léto

Podzim

Klub se hezky rozrůstá a prošel generační obměnou novými členkami se staly mladé a šikovné holčičky Ninka, Kamča, Adélka, Natálka a Barunka. Podzim byl také ve znamení medailí je to vždy hezký pocit z dobře odvedené práce.

Podzim

2018

Leden

Pro velký úspěch a super zážitek, jsme opět podnikli cestu do Abu Dhabi a stálo to za to...tentokrát z toho byla i medaile, díky Zdendo ! A nejmladší členky se v lednu podívaly na své první závody. Celý tým dostal nové parádní a stylové vesty od firmy Mo-vien. Díky za originální nápad Mgr. Monice Škorničkové.

Leden

Únor - Březen

HB Kraso jede a byly jsme součástí i exhibičního vystoupení Salesko akce sv.Valentýn. Byl to zážitek. Závody jedou v plném proudu...holky se zlepšují a díky Káji, Adél i Kamilce byly opět dorty = medaile, děkujeme!

Únor -  Březen

Jaro

Proběhla již tradičně Velikonoční show a také úspěšné kraso-hokejové kempy. Je skvělé, že tyto akce už mají v klubu svoji tradici a každý rok se na ně těšíme!

Jaro

Léto

Opět vydařené letní kraso soustředění tentokrát v Bystřici nad Pernštejnem. Vedení soustředění beze změny opět skvělá Mgr. Monika Škorničková

Léto

Podzim

Zahájily jsme novou závodní sezónu a hned získaly 2 medaile, paráda holky!

Podzim

Vánoce

Opě vydařené Vánoční bruslení tentokrát ve spolupráci s Dnes Pomáhám. Kromě fajn bruslení a vánoční pohody, jsem také přispěli na dobrou věc.

Vánoce

Vánoční Budapešť

Bylo mi ctí pozvat i ty nejmladší členky našeho týmu na mezinárodní závody do Budapešti. Byl to velký zážitek a ještě větší zkušenost.

Vánoční Budapešť

Opět Mariánky konec roku 2018

Ještě než dorazil rok 2019,vyrazili jsem načerpat nové poznatky a zkušenosti k paní trenérce Mgr. Monice Škorničkové, klasicky do útulných Mariánek. Dotační okénko rok 2018: Náš spolek si velmi váží finační podpory, kterou dostáváme. Věnujeme se všem dětem s tím nejlepším vědomím a svědomím a každá finanční pomoc nám pomůže vylepšit podmínky, zajisit větší klid na práci a realizovat se! MmB - mládežnický sport 34.000,-/ MmB ledové plochy 49.000,-/MmB -provoz a činnost 10.000,- MŠMT - Můj klub 28.000,- JMK - Podpora sportu 150.000,- Veliké díky Vám všem moc a dost si toho vážíme!!

Opět Mariánky konec roku 2018

2019

Zima

Spolek HB Kraso Brno, zahajuje svoji 5 sezónu...rychle to letí. Daří se nám dobře, a sestava se zcela obměnila tzv.generační obměna pokračuje, ale to je život a tak to má být. I po Vánocích se objevilo pár medailí, tak máme radost.

Zima

Období březen - květen

Závodní sezóna skončila a my se připravujeme na testy výkonnosti, abychom i př.sezónu mohli v klidu závodit. Kromě práce nás čeká i zábava a společná vystoupení na Velikonoční show bavila i ty nejmenší. V měsíci květnu proběhly kraso- hokejové víkendy, které nás inspirují a každý rok osloví plno dalších nadšechých krasobruslařů a hokejistů, díky za to!

Období březen - květen

Kraso léto

Léto 2019 bylo plné kraso zážitků a prožitků, začali jsme opět v Bystřici kde se nám soustředění moc líbilo a povedlo.Následně jsme se potkávali v našem domácím prostředí tedy v Rosicích. I když bylo venku krásné sluníčko nás na ledě to moc bavilo a užívali jsme si to!

Kraso léto

Dotační okénko

Dotační okénko rok 2019: Náš spolek si velmi váží finanční podpory, kterou dostáváme. Věnujeme se všem dětem s tím nejlepším vědomím a svědomím a každá finanční pomoc nám pomůže vylepšit podmínky, zajistit větší klid na práci a realizovat se! MmB - mládežnický sport 10.000,- MmB ledové plochy 51.000,- MmB -provoz a činnost 55.000,-

Dotační okénko

Podzim - nový zimák a nová spolupráce

V měsíci listopadu se otevíral nový zimní stadion v Kuřimi a děti z našeho oddílu toho byly součástí. Byl to velký zážitek, jelikož tohoto slavnostního openningu se účastnili i sourozenci Březinovi. S oddílem SC Kuřim jsme navázali spolupráci a některé tréninky, se přesunuly i na nový zimní stadion. Členská základna je stále slušně zaplněna a všichni se pilně připravují na další závodní zkušenosti.

Podzim - nový zimák a nová spolupráce

Dotační okénko

Dotační okénko rok 2019: Náš spolek si velmi váží finační podpory, kterou dostáváme. Věnujeme se všem dětem s tím nejlepším vědomím a svědomím a každá finanční pomoc nám pomůže vylepšit podmínky, zajisit větší klid na práci a realizovat se! MŠMT - Můj klub 40.000,- JIHOMORAVSKÝ KRAJ - Podpora sportu v JMK 2019 150.000,- Veliké díky Vám všem moc a dost si toho vážíme!!

Dotační okénko

Závěr roku 2019

Úplný konec roku pak patřil k účasti na krásných adventních závodech v Budapešti, povánočního soustředění v Mariánských Lázní pod vedením Mgr. Moniky Škorničkové a také účasti na exhibičním vystoupení, při příležitosti oslav pátých narozenin otevření zimního stadionu v Bystřici nad Pernštejnem. Samá pohoda, plno závodních zkušeností a další práce před námi, takový byl závěr roku 2019.

Závěr roku 2019

2020

Zima

HB Kraso jede dál, po Vánocích se opět rozjíždíme na závody a Kája si zopakovala účast na ODM 2020 tentokrát v Karlovarském kraji a byla z toho krásná sříbrná medaile!

Zima

Jaro COVID 2020

Čtvrtek dne 12.3.2020 byl zlomový a dlouho bude nezapomenutelným. Byli jsme na tréninku a netušili jsme, že se na led nedostaneme dva měsíce a život se nám všem zcela změní. Za tuto zkušenost a skutečnost díky Covidu, pandemie, která postihla celý svět. Musím, ale říct, že tato dlouhá pauza mimo náš klasický život nám pomohla si uvědomit, co vše máme a co vše chceme. Fotka je ze dne 11.5.2020 první trénink...hurááá

Jaro COVID 2020

Dotační okénko

Dotační okénko rok 2020: Náš spolek si velmi váží finanční podpory, kterou dostáváme. Věnujeme se všem dětem s tím nejlepším vědomím a svědomím a každá finanční pomoc nám pomůže vylepšit podmínky, zajisit větší klid na práci a realizovat se! MmB - mládežnický sport 58.000,- MmB ledové plochy 55.000,- MmB -provoz a činnost 15.000,-

Dotační okénko

Dotační okénko

Dotační okénko rok 2020: Náš spolek si velmi váží finanční podpory, kterou dostáváme. Věnujeme se všem dětem s tím nejlepším vědomím a svědomím a každá finanční pomoc nám pomůže vylepšit podmínky, zajistit větší klid na práci a realizovat se! MŠMT-NSA Můj klub 48.000,- JMK podpora sportu 100.000,-

Dotační okénko

2021

Zima covidová

Rok 2021 a opět prožíváme mimořádná vládní opatření včetně uzavření vnitřních sportovišť. Prožívali jsme tak společné chvíle na venkovních kluzištích, on line lekcích a následně na cvičení v přírodě. Na zimák jsme se dostali až koncem května...

Zima covidová

Červnové testy výkonnosti v Kuřimi

Po dlouhých měsících bez závodů a jiných kraso akcí jsme se dočkali. V červnu jsme absolvovaly testy výkonnosti v Kuřimi a všechny holky splnily!

Dotační okénko

Děkujeme moc a dost městu Brnu za velkou finanční podporu i v této jiné a nelehké době. Celková částka 120.000,- na rok 2021. Jihomoravský kraj nás pro rok 2021 podpořil částkou 25.000,- Národní sportovní agentuře také děkujeme a finanční příspěvek ve výši 40.272,50 jsme použili na pronájem ledové plochy v době, kdy to šlo. Český krasobruslařský svaz také zaslouží naše velké díky za finanční podporu pro rok 2021 ve výši 17.654,-

Dotační okénko

Letní soustředění v Bystřici

Sedmý ročník našeho soustředění jsme mohli uskutečnit. Všichni jsme si to moc užili a byli šťastní, že můžeme opět normálně bruslit a žít.

Letní soustředění v Bystřici

Kraso soustředění v Mariánkách

Prázdniny jsme využily k poctivému tréninku. Hned dvakrát jsme vyrazily na mini soustředění do Mariánek ( podzimní a vánoční prázdniny) ke skvělé trenérce Mgr. Monice Škorničkové.

Kraso soustředění v Mariánkách

Veleúspěšné závodní období podzim - zima

Po dlouhých 22 měsících jsme opět mohly závodit a holky se s tím vyrovnaly přímo skvěle. Podařilo se nám nasbírat 12 medailí a jedeme dál! Je skvělé když, můžeme dělat to, co nás baví bez jakýkoliv omezeni a nařízení!

Veleúspěšné závodní období podzim - zima

2022

1.ročník našeho závodu NA OSTŘÍ NOŽE

Další premiéra na kterou jsem čekali více než rok. Dne 26.02.2022 jsme uskutečnili 1.ročník našeho závodu. Výsledkem byly 3 medaile pro náš klub. Zúčastnili se všechny děti z našeho závodního týmu, prostě to vyšlo parádně! Byl to zážitek a už teď se těšíme na 2.ročník.

1.ročník našeho závodu NA OSTŘÍ NOŽE

Dotační okénko

Děkujeme moc a dost městu Brnu za velkou finanční podporu i v této nelehké době. Celková částka 150.000,- na rok 2022. Také NSA za podporu v podobě 32.000,- Děkujeme velice Jihomoravskému kraji za velký finanční příspěvek na náš první krasobruslařský závod!

Dotační okénko

Shrnutí roku 2022

Závodní sezóna 2021-2022 a celkem 18 medailí jsme prostě skvělý tým! Opět jsme si užili plno parádních tréninků, závodů, víkendových akcí, Velikonoční show i Letní kraso soustředění v Brumově. HB Kraso JEDE! Veškěrá foto najdete na FB HB Kraso

Shrnutí roku 2022

2023

Leden - Březen

Začátek rok 2023 ve stylu medailí, rekordmanka A.Králová už jich má 7 a jedeme dál. K. Havránková se účastnila ZODM - velký úspěch! V únoru proběhl 2.ročník našeho závodu Na ostří nože a znamenalo to pro nás celkem 5 medailí závod byl velice úspěšný, zaplněný a ohlasy byly skvělé! Plánujeme akce na jaro a léto, závodní sezóna pomalu končí.

Leden - Březen

Neuvěřitelně úspěšná závodní sezóna 22-23

V sezóně 22-23 se nám podařilo získat skvělých 22 medailí!!! Ohromná radost, pocit zadostiučinění a spokojenosti, radost je veliká :-) Makáme a jedeme dál, cíl a cesta je nám jasná... Děkujeme také spolku ZS Rosice u Brna, že jede a že nám dává takové klidné a pohodové zázemí!

Neuvěřitelně úspěšná závodní sezóna 22-23

Jarní tréninky plné piruet

Na jaře jsme uspořádali tréninky plné piruet, které měly velký úspěch a natočily jsme toho opravdu hodně! A také jsme zvládly nové choreografie na další kraso sezónu! HB Kraso jede :-)

Jarní tréninky plné piruet

Letní krasosoustředění v Bystřici nad Pernštejnem

Již devátý ročník našeho letního soustředění proběhl opět v krásném prostředí v Bystřici nad Pernštejnem. Celý týden byl plný tréninků na ledě, na suchu a plno nezapomenutelných zážitků. Těšíme se na 10tý ročník.

Letní krasosoustředění v Bystřici nad Pernštejnem

Dotační okénko

Velké díky patří JMK, který nás v roce 2023 podpořil v rámci realizace 2.ročníku krasobruslařského závodu NA OSTŘÍ NOŽE ve výši 40.000,- Vážíme si toho!

Dotační okénko

Dotační okénko

Velmi děkujeme městu Brno za krásný finanční příspěvek, který jsme využili na pronájem ledové plochy. Jedná se o částku 180.000,-

Dotační okénko