KRONIKA

KRONIKA

2014

podzim

Uzrála prvni myšlenka na založení vlastního krasobruslařského oddílu. Domovským stadionem se stal zimní stadion v Rosicích u Brna a částečně i ve Vyškově, za nápad a  počáteční finanční podporu velké díky p. Zahradníkovi.

2015

leden

Oddíl HB Kraso Brno byl oficiálně založen!

únor

Krásná vizuální identita oddílu spatřilo světlo světa, oficiálně jsme se fotili v ateliéru s  vizážistkou, vzniklo logo, web,a další - vše diky týmu Smeczka!

březen

Hojná účast holek na Mistrovství MČR a krásná 3. příčka pro Veroniku, radost veliká!!

duben

Zahájili jsme tradici Velikonočního sklouznutí na stadionu v Rosicích.Vybojovaná účast pro Verču na ISU Development v Gdaňsku.

květen

Klub HB Kraso Brno byl přijat mezi členy Českého krasobruslařského svazu

první závodnice klubu - Veronika Hořicová, Adéla Hubáčková, Anděla a Barbora Zahradníkovy a následně se přidaly Karolína Ježová a Katka Lesniaková.

červen

Úspěšně zvládnuté víkendové kraso-hokejové kempy. Podmínky v Rosicích skvělé a máme už i vlastní šatnu!

červenec

Vlastní letní krasosoustředění
v Brumově pod vedením trenérky Mgr. Moniky Škorničkové.

podzim

Na závodech v Pardubicích se jako první pod hlavičkou nového klubu HB Kraso Brno představila Katka Lesniaková, a pak už to bylo každý víkend, závody jsme si užívaly naplno. Zvládly jsme i nominační závod na Zimní dětskou olympiádu. Outfit týmu HB Kraso skvěle vyladily nové týmové bundy a mikiny.

prosinec

Vánoční náladu jsme spojili s bruslením na prvním ročníku Vánočního sklouznutí ,rádi bychom tuto akci každý rok zopakovali.

2016

leden

Závodní sezóna je v plném proudu, holky bojují o body na MČR, podmínky v Rosicích nadále skvělé, díky!

Tým HB Kraso Brno jel fandit reprezentantům na Mistrovství Evropy v Bratislavě, společný výlet plný zážitků.

Na Zimní olympiádě dětí a mládeže nás reprezentovala Adéla, která se kvalifikovala do rychlobruslařská reprezentace JMK a skončila na skvělém 4. místě.

 

únor

 

V Rosicích jsme pod vedením krasobruslařek otevřeli školičku bruslení a hokejovou přípravku.

 

březen

Katka obsadila 10.příčku na MČR, dvojčata Bára a Ája se taktéž probojovala do finále.

 

 

 

květen

Základna HB Kraso Brno se rozrostla
o další nové členy - Nelu a Dominika Ježkovi, Zdeňka Radocha a rozjeli jsme opět kraso-hokejové kempy, úspěšně!

 

 

 

duben

Katka Lesniaková  byla oceněna jako Nejlepší Sportovec roku 2015 v městské části Brno- Řečkovice. Kája Ježová získala skvělé medailové umístění na OBO závodech. Co medaile to dort, taková je naše klubová tradice...

 

 

 

červenec

Zorganizovali jsme další ročník letního krasosoustředění pod vedením trenérky a choreografky Mgr. Moniky Škorničkové.

 

 

 

podzim

Tým HB Kraso Brno se podíval
na mezinárodní závody v Trnavě a Budapešti, výlet proběhl také díky finanční podpoře města Brna a JMK. Díky všem za podporu
a důvěru.

 

 

 

2017

leden

HB Kraso Brno slaví druhé narozeniny a my si to jely užít na závody do Abu Dhabi, velký zážitek.

 

 

 

leden - únor

Podpořili jsme české reprezentanty
na Mistrovství Evropy v Ostravě a účastnili se dalších závodů.

 

 

 

březen

Katka je opět účastnicí národního mistrovství v krasobruslení!

 

 

 

jaro

Trenérský tým HB Kraso Brno doplnila Martina Souralová, která s sebou přinesla spoustu pozitivní energie a zápalu.
Opět byl zájem o víkendové kraso – hokejové campy a taky v létě bude další ročník brumovského soustředění. HB Kraso jede!

 

 

 

léto

Různá krasosoustředění,příprava na další závodní sezónu.

 

 

 

podzim

Klub se hezky rozrůstá a prošel
generační obměnou novými členkami
se staly mladé a šikovné holčičky
Ninka, Kamča, Adélka, Natálka a Barunka. Podzim byl také ve znamení medailí je to vždy hezký pocit z dobře odvedené práce.

 

 

 

2018

leden

Pro velký úspěch a super zážitek, jsme opět podnikli cestu do Abu Dhabi a stálo to za to...tentokrát z toho byla i medaile díky Zdendo ! A nejmladší členky se v lednu podívaly
na své první závody. Celý tým dostal nové parádní a stylové vesty od firmy Mo-vien. Díky za originální nápad Mgr. Monice Škorničkové.

 

 

únor - březen

HB Kraso jede a byly jsme součástí i exhibičního vystoupení Salesko akce sv.Valentýn. Byl to zážitek.

Závody jedou v plném proudu...holky se zlepšují a díky Káji, Adél i Kamilce byly opět dorty = medaile, děkujeme!

 

 

jaro

Proběhla již tradičně Velikonoční show a také úspěšné kraso-hokejové kempy.

Je skvělé, že tyto akce už mají v klubu svoji tradici a každý rok se na ně těšíme!

 

 

léto

Opět vydařené letní krasosoustředění tentokrát v Bystřici nad Pernštejnem. Vedení soustředění beze změny opět skvělá Mgr. Monika Škorničková

podzim

Zahájily jsme novou závodní sezónu a hned získaly 2 medaile, paráda holky! 

Vánoce

Opě vydařené Vánoční bruslení tentokrát ve spolupráci s Dnes Pomáhám.

Kromě fajn bruslení a vánoční pohody, jsem také přispěli na dobrou věc.

Vánoční Budapešť

Bylo mi ctí pozvat i ty nejmaldší členky našeho týmu na mezinárodní závody do Budapešti.Byl to velký zážitek a ještě většá zkušenost.

Opět Mariánky

Ještě než dorazil rok 2019,vyrazili jsem načerpat nové poznatky a zkušenosti k paní trenérce Mgr. Monice Škorničkové, klasicky do útulných Mariánek.

Dotační okénko rok 2018: Náš spolek si velmi váží finační podpory, kterou dostáváme. Věnujeme se všem dětem s tím nejlepším vědomím a svědomím a každá finanční pomoc nám pomůže vylepšit podmínky, zajisit větší klid na práci a realizovat se!

MmB - mládežnický sport 34.000,-/ MmB ledové plochy 49.000,-/MmB -provoz a činnost 10.000,-

MŠMT - Můj klub 28.000,- 

JMK - Podpora sportu 150.000,-

Veliké díky Vám všem moc a dost si toho vážíme!! 

2019

zima

Spolek HB Kraso Brno, zahajuje svoji 5 sezónu...rychle to letí. Daří se nám dobře, a sestava se zcela obměnila tzv.generační obměna pokračuje, ale to je život a tak to má být. I po Vánocích se objevilo pár medailí, tak máme radost.

období březen - květen

Závodní sezóna skončila a my se připravujeme na testy výkonnosti, abychom i př.sezónu mohli v klidu závodit. Kromě práce nás čeká i zábava a společná vystoupení na Velikonoční show bavila i ty nejmenší. V měsící květnu proběhly kraso- hokejové víkendy, které nás inspirují a každý rok osloví plno dalších nadšechých krasobruslařů a hokejistů, díky za to!

kraso léto

Léto 2019 bylo plné kraso zážitků a prožitků, začali jsme opět v Bystřici kde se nám soustředění moc líbilo a povedlo.Následně jsme se potkávali v našem domácím prostředí tedy v Rosicích. Ikdyž bylo venku krásné sluníčko nás na ledě to moc bavilo a užívali jsme si to!

Dotační okénko

Dotační okénko rok 2019: Náš spolek si velmi váží finační podpory, kterou dostáváme. Věnujeme se všem dětem s tím nejlepším vědomím a svědomím a každá finanční pomoc nám pomůže vylepšit podmínky, zajisit větší klid na práci a realizovat se!
MmB - mládežnický sport 10.000,-

MmB ledové plochy 51.000,-

MmB -provoz a činnost 55.000,-

podzim nová spolupráce a nový zimák

V měsíci listopadu se otevíral nový zimní stadion v Kuřimi a děti z našeho oddílu toho byly součástí. Byl to velký zážitek, jelikož tohoto slavnostního openningu se účastnili i sourozenci Březinovi.
S oddílem SC Kuřim jsme navázali spolupráci a některé tréninky, se přesunuly i na nový zimní stadion. Členská základna je stále slušně zaplněna a všichni se pilně připravují na další závodní zkušenosti.

Dotační okénko

Dotační okénko rok 2019: Náš spolek si velmi váží finační podpory, kterou dostáváme. Věnujeme se všem dětem s tím nejlepším vědomím a svědomím a každá finanční pomoc nám pomůže vylepšit podmínky, zajisit větší klid na práci a realizovat se!

MŠMT - Můj klub 40.000,- 

JIHOMORAVSKÝ KRAJ - Podpora sportu v JMK 2019  150.000,-

 

Veliké díky Vám všem moc a dost si toho vážíme!! 

závěr roku

Úplný konec roku pak patřil k účasti na krásných adventních závodech v Budapešti, povánočního soustředění v Mariánských Lázní pod vedením Mgr. Moniky Škorničkové a také účasti na exhibičním vystoupení, při příležitosti oslav pátých narozenin otevření zimního stadionu v Bystřici nad Pernštejnem.

Samá pohoda, plno závodních zkušeností a další práce před námi, takový byl závěr roku 2019.

2020

zima

HB Kraso jede dál, po Vánocích se opět rozjíždíme na závody a Kája si zopakovala účast na ODM 2020 tentokrát v Karlovarském kraji a byla z toho krásná sříbrná medaile!

jaro COVID 2020

Čtvrtek dne 12.3.2020 byl zlomový a dlouho bude nezapomenutelným. Byli jsme na tréninku a netušili jsme, že se na led nedostaneme dva měsíce a život se nám všem zcela změní. Za tuto zkušenost a skutečnost díky Covidu, pandemie, která postihla celý svět. Musím, ale říct, že tato dlouhá pauza mimo náš klasický život nám pomohla si uvědomit, co vše máme a co vše chceme. Fotka je ze dne 11.5.2020 první trénik...hurááá

Dotační okénko

Dotační okénko rok 2020: Náš spolek si velmi váží finanční podpory, kterou dostáváme. Věnujeme se všem dětem s tím nejlepším vědomím a svědomím a každá finanční pomoc nám pomůže vylepšit podmínky, zajisit větší klid na práci a realizovat se!
MmB - mládežnický sport 58.000,-

MmB ledové plochy 55.000,-

MmB -provoz a činnost 15.000,-

 

Dotační okénko

Dotační okénko rok 2020: Náš spolek si velmi váží finanční podpory, kterou dostáváme. Věnujeme se všem dětem s tím nejlepším vědomím a svědomím a každá finanční pomoc nám pomůže vylepšit podmínky, zajisit větší klid na práci a realizovat se!

MŠMT-NSA Můj klub 48.000,-

JMK podpora sportu 100.000,-

podzim - zima COVID

V měsící září jsme spokojeni bruslili, na začátku října jsem zvládli testy výkonnosti a pak opět zůstali doma, Covid nám naše plány opět překazil. Aspoň v čase adventní jsme se mohli sejít...zvláští doba, jiný rok 2020.